Politică
Ultimele știri din politică, cele mai importante evenimente de la Președinție, Guvern și Parlament, partide politice, declarații ale politicienilor, știri pe surse, comentarii și analize

Rezultate: primari de reședințe de județ, lista completă

© AFP 2021 / DANIEL MIHAILESCUAlegeri locale în România 2020
Alegeri locale în România 2020 - Sputnik Moldova-România
O situație a primarilor din municipiile reședință de județ, după numărătoarea oficială parțială de azi dimineață

BUCUREȘTI, 28 sept – Sputnik. Prezentăm o listă a primarilor din municipiile reședință de județ după numărătoarea parțială oficială.

  • ALBA: Alba Iulia

USR - Gabriel Pleșa

  • ARAD: Arad

PNL - Călin Bibarț

  • ARGEȘ: Pitești

PSD - Cristian Gentea

  • BACĂU: Bacău

USR - Lucian Stanciu Viziteu

  • BIHOR: Oradea

PNL - Florin Birta

  • BISTRIȚA-NĂSĂUD: Bistrița

PNL - Ioan Turc

  • BOTOȘANI: Botoșani

PSD - Cosmin Andrei

  • BRAȘOV: Brașov

USR - Allen Coliban

  • BRĂILA: Brăila

PSD - Marian Dragomir

  • BUCUREȘTI

Nicușor Dan (independent)

Sector 1: Clotilde Armand (USR)

Sector 2: Radu Mihaiu (USR)

Sector 3: Robert Negoiță (Alianța Pro București)

Sector 4: Daniel Băluță (PSD)

Sector 5: Cristian Popescu Piedone (PPUSL)

Sector 6: Ciprian Ciucu (PNL)

  • BUZĂU: Buzău

PSD - Constantin Toma

  • CARAȘ-SEVERIN: Reșița

PNL - Ioan Popa

  • CĂLĂRAȘI: Călărași

PSD - Dulce Marius-Grigore

  • CLUJ: Cluj-Napoca

PNL - Emil Boc

  • CONSTANȚA: Constanța

PNL - Vergil Chițac

  • COVASNA: Sfântu Gheorghe

UDMR - Antal Arpad

  • DÂMBOVIȚA: Târgoviște

PSD - Cristian Stan

  • DOLJ: Craiova

PSD - Lia Olguța Vasilescu

  • GALAȚI: Galați

PSD - Ionuț Pucheanu

  • GIURGIU: Giurgiu

PNL - Adrian Anghelescu

  • GORJ: Târgu Jiu

PNL - Marcel Romanescu

  • HARGHITA: Miercurea Ciuc

UDMR - Korodi Attila

  • HUNEDOARA: Deva

PNL - Florin Oancea

  • IALOMIȚA: Slobozia

PNL - Dragoș Soare

  • IAȘI: Iași

PNL - Mihai Chirica

  • MARAMUREȘ: Baia Mare

Cătălin Cherecheș (Alianța pentru Maramureș)

  • MEHEDINȚI: Drobeta-Turnu Severin

PSD - Marius Screciu

  • MUREȘ: Târgu Mureș

UDMR - Soos Zoltan

  • NEAMȚ: Piatra Neamț

PNL - Andrei Carabelea

  • OLT: Slatina

PSD - Emil Moț

  • PRAHOVA: Ploiești

PNL - Andrei Voloșevici

  • SATU MARE: Satu Mare

UDMR - Kereskenyi Gabor

  • SĂLAJ: Zalău

PSD – Ionel Ciunt

  • SIBIU: Sibiu

FDGR - Astrid Fodor

  • SUCEAVA: Suceava

PNL - Ion Lungu

  • TELEORMAN: Alexandria

PSD - Victor Drăgușin

  • TIMIȘ: Timișoara

USR - Dominic Fritz

  • TULCEA: Tulcea

PNL - Ștefan Ilie

  • VASLUI: Vaslui

PSD - Vasile Pavăl

  • VÂLCEA: Râmnicu Vâlcea

PER - Mircea Gutău

  • VRANCEA: Focșani

PSD - Cristi Valentin Misăilă

Fluxul de știri
0
Mai întâi cele noiMai întâi cele vechi
loader
ÎN EMISIE
Заголовок открываемого материала