09:08 23 Noiembrie 2017
Chişinău-2°C
În direct
    Turneul final WTA, în imagine prima din dreapta este Simona Halep, a doua din stânga e Maria Șarapova

Șarapova a coborât până pe locul 60 în ratingul WTA iar Halep e lider

© Sputnik/ Антон Денисов
    Internaţional
    Sa primesc un link scurt
    9721

Asociația de tenis feminin (WTA) a publicat noul rating al sportivelor, care a fost actualizat după ultimele evoluții

BUCUREȘTI, 22 oct — Sputnik. Pe site-ul oficial al WTA a fost publicat noul rating al sportivelor de talie mondială. Rusoaica Maria Șarapova, care a câștigat anterior de cinci ori marea cupă, a cedat cinci poziții și a ocupat locul 60, în timp ce românca Simona Halep a ajuns lider în clasamentul WTA.

Grand prix Porsche 2017, Maria Șarapova

O altă rusoaică, Svetlana Kuznețova, a cedat 4 poziții și s-a situat pe locul 11.

Pe locul doi în clasamentul WTA, după Simona Halep, se situiază spaniola Garbine Muturuza, iar locul trei este ocupat de reprezentanta Cehiei, Karolina Plișkova.

Simona Halep
    © Sputnik/ Алексей Филиппов

Tematic

Maria Șarapova, "Unstoppable" - de neoprit pe teren și în arena internațională
    (VIDEO) Șarapova a izbucnit în plâns după meciul cu Halep
    Tagurile:
    Halep, Maria Sharapova, tenis, Clasament, WTI, Maria Sharapova, Maria Șarapova, Simona Halep, Rusia, România