• RON4.08
  • UAH0.72
    • футбольный матч Молдова-Франция
    © Sputnik / Miroslav Rotari
    Selecționata Moldovei a cedat în fața Franței în cadrul jocurilor preliminare din cadrul Campionatuui Mondial la fotbal 2020.

Naționala Republicii Moldova a marcat un gol, dar a cedat în fața campioanei lumii. Filmul evenimentelor este prezentat în această galerie foto.

Selecționata Moldovei a cedat în fața celei a Franței în cadrul meciurilor preliminare din grupe în cadrul Campionatului Mondial la fotbal 2020.

Meciul s-a desfășurat pe stadionul zimbru din Chișinău, cu scorul de 4:1 pentru francezi.

În ptrima repriză au oasepții au marcat trei goluri, autorii find Antoine Griezmann, Raphaël Varane și Olivier Giroud.

În repriza a doua, francezul Kylian Mbappé a mai marcat un gol în poarta moldovenilor.

Dar cu o minută înainte de încheierea partidei, moldovenilor le-a reușit să le dea o reprlică francezilor. A marcat Vladimir Ambros.