LIVE TEXT: Meciul de fotbal România Suedia - calificări pentru EURO 2020

© Photo : Facebook / Echipa națională de fotbal a României
    Sport
    Sa primesc un link scurt
    30520

Acum se desfăşoară meciul de fotbal dintre naţionalele României şi Suediei, în cadrul grupei F a calificărilor pentru EURO 2020

New messages
    • 23:32

Meciul s-a încheiat: Scor final 0:2 în favoarea Suediei

Meciul de fotbal România-Suedia, din cadrul Grupei F a preliminariilor pentru EURO 2020, s-a încheiat cu victoria echipei oaspete, scor 0:2. Odată cu această înfrângere, România pierde şi şansa de a se califica la Campionatul European din anul viitor.

Suedia a marcat în prima repriză ambele goluri: Berg '18, Quaison '34

• 23:26

Scandări rasiste în tribune - meci întrerupt

În minutul 82 al partidei meciul a fost întrerupt de arbitru din cauza scandărilor rasiste din tribune

• 23:17

A treia schimbar de jucători la naţionala României - scorul rămâne intact 0:2

Denis Alibec intră în locul lui Nicolae Stanciu.

A început repriza a doua - Hagi intră în teren

Odată cu începerea reprizei secunde, antrenorul Cosmin Contra efectuează prima schimbare: Ianis Hagi intră în locul lui Ciprian Deac.

3 încercări ale Românie de a bate GOL, dar fără reuşită

Au fost 3 încercări ale naţionalei României de a bate gol în poarta suedezilor înainte d eîncheierea primei reprize, însă fără succes:

min. 44: Claudiu Keșeru încearcă să îl păcălească pe Olsen cu un șut de la centrul terenului. Portarul suedez nu are nicio problemă.

min. 41: Keșeru, aflat cu spatele la poartă, încearcă să reia din cădere, de la aproape 6 metri. Mingea trece însă pe lângă.

min. 40: Alexandru Mitriță bate slab o lovitură liberă de la 30 de metri. Portarul advers reține fără probleme.

• 22:23

Suedia marcează al doilea gol al partidei

min. 34 - Suedia marchează pentru 0-2 în meciul cu România! Quaison este lăsat singur cu Tătărușanu după o deviere inteligentă a lui Berg.

• 22:13

GSP LIVE TEXT: SUEDIA controlează autoritar partida

Gazeta Sporturilor transmite live text - comentariul de la această oră este: "min. 28 - Suedia controlează autoritar partida. „Tricolorii” au un plus de agresivitate, inutil până în acest moment"

• 22:09

Cartonaş galben pentru un jucător român

Min. 24 - CARTONAȘ GALBEN NICUȘOR STANCIU! A fost sancționat pentru un fault asupra lui Quaison

• 22:06

GOL Suedia

min. 19, GOL Suedia, 0-1! Berg înscrie cu o lovitură de cap din 6 metri după o centrare a lui Forsberg. Mogoș și Deac nu au putut să blocheze poza, iar Nedelcearu a pierdut duelul aerian.

© REUTERS / INQUAM PHOTOS
    • 22:03

Cea mai mare ocazie a tricolorilor de până acum - aproape de gol

Min 18. Pe contraatac, Stanciu ratează cea mai mare șansă de gol a partidei. Șutul mijlocașului de la Slavia Praga e deviat puțin pe lângă poartă. Asta imediat după ce era să încaseze un gol - Forsberg a şutat peste poartă de la 18 metri